Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Aktualności » AlertControl na konferencji „Wpływ IoT na branżę zabezpieczeń”

AlertControl na konferencji „Wpływ IoT na branżę zabezpieczeń”

W dniach 8-9.03 mieliśmy okazję uczestniczyć w dorocznej konferencji firmy EBS, której przewodnim tematem był wpływ Internetu Rzeczy (IoT) na branżę zabezpieczeń. Miło nam poinformować, że podobnie jak w latach uprzednich AlertControl odpowiadał za wkład merytoryczny w agendę spotkania.

Konferencja wpływ Internetu Rzeczy (IoT) na branżę zabezpieczeń
Wpływ Internetu Rzeczy (IoT) na branżę zabezpieczeń

Wpływ Internetu Rzeczy IoT na branżę zabezpieczeń

Zakres IoT (Internetu Rzeczy) jest szeroki, z tego względu organizatorzy zaproponowali, że będą się odwoływać do 3 głównych obszarów megatrendu Connected Living:

  • łączności bezprzewodowej urządzeń,
  • przetwarzania danych w chmurze,
  • wykorzystywania aplikacji mobilnych.

Wpływ IoT ukazany został w rozwiązaniach służących do ochrony mienia jak również ochrony osób. Wpasowuje się to w obecne trendy łączenia ochrony fizycznej i zabezpieczeń technicznej przy pomocy zdalnego zarządzania systemami ochrony.

Wpływ Internetu Rzeczy IoT na usługi monitorowania alarmów

Nasz przedstawiciel wyjaśniał, że tradycyjny monitoring zastąpiony będzie w ciągu 4-6 lat tzw. smart monitoringiem umożliwiającym klientom zdalną obsługę systemów alarmowych przy pomocy aplikacji mobilnych na smartfonach. Wymaga to oczywiście, aby użytkowane systemy alarmowe były online podłączone od Internetu.

Zmiany odbywają się szybko, i to co było kiedyś tradycyjne jest obecnie przestarzałe, dlatego konferencja EBS pomaga jej uczestnikom przewidywać kierunki rozwoju produktów.

Zaproponowane wnioski oparte były na badaniach rynkowych przeprowadzonych przez firmę IHS oraz własnym doświadczeniu prelegentów.