Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Systemy alarmowe » Alarmy online szansą dla firm ochrony

Alarmy online szansą dla firm ochrony

W związku ze wzrostem kosztów pracy ruszyła w Polsce lawina podwyżek usług ochrony. Dotyczy to również usług monitorowania alarmów. Jednak klienci niechętnie akceptują wyższe wydatki na ochronę ich mienia. W ramach podwyżek oczekują czegoś w zamian, nowości, które zwiększą komfort użytkowania ich systemów alarmowych. Świetnym rozwiązaniem okazują się systemy alarmowe online.

Systemy alarmowe online już obecne w firmach ochrony!

Jedną z najskuteczniejszych metod uzyskania zgody na podwyżkę abonamentu za monitoring alarmowy okazuje się zaoferowanie usług dodanych polegających na zdalnej obsłudze systemów alarmowych przez smartfon.

Wykorzystywane do tego są aplikacje mobilne instalowane na smartfonach. Pozwalają one na sterowanie alarmem bezpośrednio z telefonu komórkowego. W szczególności pozwalają na uzbrajanie i rozbrajanie systemu alarmowego z dowolnego miejsca na świecie, gdzie jest zasięg internetu mobilnego. Dodatkowo pozwalają na zdalny przegląd historii oraz blokowanie pojedynczych czujek w przypadku ich awarii.

Systemy alarmowe online
Systemy alarmowe online

Systemy alarmowe z wbudowanymi nadajnikami online

Oczywiście nowoczesny system alarmowy musi być podłączony do Internetu. W tym celu w alarmach ze zdalnym dostępem coraz częściej montowane są nadajniki alarmowe obsługujące internet mobilny lub stacjonarny. Dzięki temu użytkownicy systemów alarmowych mogą korzystać z aplikacji mobilnych do obsługi alarmów.

Do obsługi systemów alarmowych online niezbędne są alarmowe serwery komunikacyjne pozwalające na łączność aplikacji mobilnych użytkowników z alarmami zainstalowanymi w ich chronionych obiektach. Bardzo często obsługa alarmowych serwerów komunikacyjnych wymaga od firm ochrony zainwestowania w profesjonalne IT. Z tego względu coraz bardziej popularne stają się rozwiązania z serwerami pracującymi w chmurze. W takich przypadkach obsługą IT zajmuje się dostawca rozwiązania, dzięki czemu firma ochrony może skoncentrować się na biznesie.

Nadajniki pozwalające na obsługę online tradycyjnych alarmów

Systemy alarmowe online w naturalny sposób można oferować nowym klientom, ale co mają zrobić użytkownicy tradycyjnych systemów alarmowych, którzy też chcieliby zdalnie zarządzać alarmem przy pomocy aplikacji mobilnej? Rozwiązaniem są nadajniki alarmowe online, które współpracują z aplikacją mobilną do obsługi alarmu.

Nadajniki alarmowe online pozwalają na zdalne sterowanie dowolnym tradycyjnym systemem alarmowym. Wystarczyć je podłączyć do systemu alarmowego i odpowiednio zaprogramować, aby można je było zdalnie uzbrajać i rozbrajać oraz weryfikować historię chronionego obiektu.