Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Procedury obsługi alarmów » Procedury i instrukcje dotyczące Centrum Monitorowania – kolejny artykuł w „Zabezpieczeniach”

Procedury i instrukcje dotyczące Centrum Monitorowania – kolejny artykuł w „Zabezpieczeniach”

Centrum Monitorowania jest kluczowym miejscem w procesie ochrony. Tutaj spływają alarmy ze wszystkich chronionych obiektów oraz tutaj podejmowane są decyzje dotyczące sposobu reakcji na poszczególne alarmy. Z tego względu Centrum Monitorowania powinno pracować całą dobę przez 365 dni w roku. Procedury i instrukcje są jednymi z narzędzi, które mają zapewnić ciągłość i jakość pracy Centrum Monitorowania.

Procedury i instrukcje dotyczące Centrum Monitorowania
Procedury i instrukcje Centrum Monitorowania

Procedury i instrukcje Centrum Monitorowania

Artykuł opublikowany w kwietniowym numerze czasopisma zabezpieczenia omawia kilka głównych procedur oraz instrukcji, które powinny znajdować się w Centrum Monitorowania z powodu wymogów normatywnych PN-EN 50518 ale również dobrych praktyk i zasad sztuki zawodowej.

Ochrona Centrum Monitorowania

Centrum Monitorowania ze względu na swoją rolę powinno być odpowiednio chronione. W artykule poruszane są kwestie analizy zagrożeń pomieszczeń i otoczenia Centrum Monitorowania, ponieważ uruchomione zabezpieczenia nie zawsze odpowiadają słabym punktom ochrony. Dodatkowo omawiane są procedury takie jak instrukcja wejścia lub wprowadzania gości, które mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo pracowników Centrum Monitorowania.

Ciągłość działania Centrum Monitorowania

Współczesne Centrum Monitorowania to system powiązanych rozwiązań technicznych, od klimatyzacji, przez serwery, po agregaty prądotwórcze. Każdy z tych systemów powinien być serwisowany oraz testowany, gdyż pojedyncza awaria może wpłynąć na inne systemy. W tym celu tworzy się instrukcje testowania oraz procedury awaryjne, które powinny być elementem planów ciągłości działania Centrum Monitorowania.

Cały artykuł można znaleźć pod tym linkiem.