Przejdź do treści
Strona główna » Agencje ochrony

Agencje ochrony

Nasza oferta pozwala zbudować przewagę konkurencyjną dzięki modyfikacji i optymalizacji Centrum Monitoringu. W pierwszej kolejności wykonywany jest audyt i badany jest potencjał Centrum Monitoringu, następnie są projektowane i wdrażane innowacyjne usługi monitoringu, a na zakończenie przeprowadzane jest szkolenie personelu.

Oferta dla agencji ochrony

Ofertę kierujemy do firm ochroniarskich, które chcą skorzystać z możliwości uzyskania przewagi konkurencyjnej na bazie doświadczeń uzyskanych z wiodących międzynarodowych firm ochrony.

Przeglądając oferty firm ochrony w zakresie monitorowania alarmów trudno znaleźć usługi wyróżniające poszczególne firmy. Wyjątkiem jest oferta kilku polskich firm, które wzorem firm zachodnich, zaczęły wprowadzać zdalny monitoring wizyjny, aplikacje mobilne do zarządzania systemami bezpieczeństwa oraz inne nowoczesne usługi monitoringu, które wstrzymały erozję cen oraz zapewniły lojalność klientów.

Optymalizacja Centrum Monitoringu

W przypadku nowoczesnego Centrum Monitoringu duże znaczenie odgrywa lokalizacja i możliwości architektoniczne pomieszczeń. Szczegółowe wymagania w tym zakresie opisuje Norma PN/EN 50518 – centrum monitoringu i odbioru alarmu. Z tego względu przed rozpoczęciem rozbudowy zalecane jest sprawdzenie ile wymagań spełnia Państwa centrum monitoringu. Po zweryfikowaniu elementów konstrukcyjnych, należy zweryfikować dane ilościowe dotyczące ilości zdarzeń oraz ilości telefonów w stosunku do ilości personelu. W ten sposób można wyznaczyć właściwe obłożenie w zależności od pory dnia oraz dnia tygodnia.

Automatyzacja usług monitoringu

Na podstawie zebranych informacji można zająć się pracami dotyczącymi automatyzacji powtarzających się procesów, takich jak: automatyczne przekazywanie zleceń do załóg interwencyjnych oraz grup serwisowych, automatyczne udzielanie informacji klientom na temat statusu otwarcia lub zamknięcia obiektu, automatyczne przekazywania informacji klientom o zdarzeniach technicznych (np. brak prądu), itp.

Operator centrum monitoringu
Centrum monitoringu wizyjnego

Wdrażanie nowoczesnych usług monitoringu

Po uwolnieniu zasobów można zacząć planować wdrażanie nowoczesnych usług monitoringu, które pozwalają podnieść poziom bezpieczeństwa chronionych obiektów. W związku ze wzrostem kosztów pracy, obecnie dużą popularnością cieszą się zdalny nadzór wideo, okresowe wideo patrole, wideo weryfikacja alarmów, portale webowe oraz aplikacje mobilne dla klientów, itp.

AlertControl dostarcza wiedzę i doświadczenie, dzięki czemu klienci nie muszą posiadać rozbudowanych działów badań i rozwoju. Pomagamy zaprojektować usługi, dobrać sprzęt, zintegrować oprogramowanie, przygotować dokumenty i przeszkolić współpracowników.

Naszym klientom oferujemy następujące usługi:

  • Projektowanie i modernizacja Centrum Monitoringu
  • Optymalizacja pracy Centrum Monitoringu
  • Dobór rozwiązań technicznych dla Centrum Monitoringu
  • Projektowanie nowych usług dodanych monitoringu
  • Integracja nowoczesnych usług dodanych monitoringu
  • Audyt Centrum Monitoringu na zgodność z nowymi normami
  • Organizacja szkoleń personelu