Przejdź do treści
Strona główna » O nas

O nas

AlertControl specjalizuje się w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań z obszaru zabezpieczeń technicznych. Na bieżąco śledzimy rynki europejskie i światowe w poszukiwaniu rozwiązań, które dają naszym klientom przewagę konkurencyjną. Doskonale rozumiemy polski rynek i zdajemy sobie sprawę, że sukcesy odnoszą tylko Ci którzy z jednej strony zoptymalizują koszty a z drugiej zwiększą przychody wykorzystując najnowsze rozwiązania techniczne.  Bierzemy udział w konferencjach, międzynarodowych targach oraz utrzymujemy kontakt z producentami. Z tego względu możemy dzielić się zdobytym doświadczeniem z firmami, które nie mogą utrzymywać działów badań i rozwoju usług zabezpieczeń technicznych.

O Nas

AlertControl zajmuje się doradztwem w zakresie systemów bezpieczeństwa technicznego od 2010 roku. Głównymi klientami firmy są agencje ochrony oraz klienci korporacyjni. Naszą specjalnością są centra monitoringu oraz zdalnie zarządzane zabezpieczenia techniczne.

Naszym klientom pomagamy projektować innowacyjne zabezpieczenia techniczne oraz wykorzystywać najnowsze usługi stosowane w Europie Zachodniej oraz Stanach Zjednoczonych, dzięki czemu, w krótkim czasie uzyskują przewagę konkurencyjną w zakresie monitoringu alarmów.

Nasza historia

Założycielem i szefem firmy jest Daniel Kamiński, który jest jednym z czołowych ekspertów w Europie Wschodniej w zakresie budowania i utrzymania Centrum Monitoringu. Swoje ponad 20-sto letnie doświadczenie zdobywał w największych polskich firmach, takich jak AAT Holding (największy dystrybutor zabezpieczeń technicznych) i Juwentus Ochrona (lider w zakresie usług monitorowania) oraz w największych firmach globalnych, takich jak ADT (największy na świecie dostawca usług monitorowania) i G4S (najstarsza europejska firma ochrony). Daniel Kamiński znany jest z ponad 70 artykułów w prasie branżowej oraz szkoleń i konferencji w których promuje innowacyjne usługi wykorzystywane w monitoringu.

Dzisiejszy zespół stanowią osoby, które Daniel spotkał na swojej drodze w trakcie realizacji projektów. W śród nich wyszczególnić można osoby zajmujące się administracją i utrzymaniem urządzeń centrum monitoringu, osoby zajmujące się projektowaniem zabezpieczeń technicznych, osoby prowadzące warsztaty oraz szkolenia.

Obsługa firm ochrony
Alarm wideo w Centrum Monitoringu

 

Nasza specjalność

Dzięki znajomości polskiego rynku oraz wymianie doświadczeń w ramach międzynarodowych projektów, możemy łączyć wiedzę dot. nowatorskich usług z polskimi realiami prowadzenia biznesu. Wśród naszych realizacji znajdują się:

 • Wdrożenie otwartej platformy do obsługi urządzeń GPS różnych producentów (2011).
 • Wyszukanie za granicą i wprowadzenie do sprzedaży innowacyjnego systemu alarmowego z możliwością sterowania z aplikacji mobilnej (2012).
 • Zdefiniowanie i uruchomienie systemu do samodzielnego monitorowania wideo w „chmurze” (2013).
 • Zaprojektowanie i uruchomienie usługi detekcji intruza w strefie bankomatowej oraz zdalnej interwencji głosowej (2014).
 • Audyt centrum monitoringu na zgodność z normami europejskimi (2015).
 • Badanie rynku systemów alarmowych pod względem oferowanych funkcji zdalnego zarządzania (2015).
 • Szkolenie rzeczoznawców dot. kierunku rozwoju zabezpieczeń technicznych (2016).
 • Wdrożenie usług zdalnego monitoringu wizyjnego z wideo obchodami (2016).

Z naszych usług skorzystały:

 • Firmy ochrony: Hunters, Konwój, Komes, Piast, ART Security, Securitas, G4S, Juwentus
 • Producenci zabezpieczeń technicznych: EBS, Keratronik, Task Technology
 • Klienci korporacyjni: Toyota Handling
 • Stowarzyszenia i fundacje: PIO, FRBK