Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Aktualności » Wystąpienie na XVIII konferencji branży ochrony – co nas czeka za 7 lat?

Wystąpienie na XVIII konferencji branży ochrony – co nas czeka za 7 lat?

Wystąpienie na 8 konferencji PIO

W dniach 11-12 Października w Bronisławowie miała miejsce XVIII Konferencja Branży Ochrony organizowana przez Polską Izbę Ochrony. Daniel Kamiński przedstawiciel firmy Alertcontrol miał przyjemność przedstawić prezentację zatytułowaną: „Ochrona 2025 – co nas czeka za 7 lat?„. Nasz prelegent w trakcie Kopferencji reprezentował Sekcję Zabezpieczeń Technicznych PIO.

Co nas czeka za 7 lat?

Przewidywanie przyszłości jest obarczone sporym ryzykiem. Dlatego przygotowanie prezentacji dla przedstawicieli kierownictwa firm ochrony stanowiło duże wyzwanie. Z tego względu postanowiliśmy oprzeć się na badaniach rynkowych zawierających prognozy na najbliższe lata. W Polsce nie ma takich badań, więc odwołaliśmy się do raportów publikowanych za granicami. W głównej mierze omawiane prognozy odnoszą się do rynku USA oraz Europy Zachodniej. Nasze doświadczenie pokazuje, że trendy obecne w wymienionych regionach w okresie 2-3 lat widoczne są również w Polsce.

  • W pierwszej kolejności odwołaliśmy się do kolejnej rewolucji przemysłowej, której osiągnięcia technologiczne, które będą miały wpływ na naszą branżę. Główne obszary to: energia odnawialna, Internet Rzeczy (IoT), Social Media, Cyber Security, autonomiczne pojazdy, sztuczna inteligencja.
  • Następnie odwołaliśmy się do megatrendów, które będą miały silny wpływ na nasze życie. W szczególności będą to Connected Living oraz Big Data Clouds. Oba megatrendy będą miały duży wpływ na systemy alarmowe i usługi monitorowania alarmów. Connected Living, czyli podłączenie do Internetu dowolnych urządzeń wykorzystywanych przez użytkowników. Bid Data Clouds, czyli przetwarzanie i przechowywanie danych z urządzeń podłączonych do internetu.
  • Na zakończenie odwołaliśmy się do raportów wyjaśniających jakie będą oczekiwania klientów w obszarze systemów Smart Home. Jest to kluczowa kwestia, ponieważ badania te wyjaśniają jakie usługi będą chcieli kupić klienci. Wśród najbardziej pożądanych usług wymienia się: czujki dymu online, kamery online, zamki online, termostaty online.

Ochrona 2025

Ochrona 2025 jest hasłem promowanym w środowisku firm ochrony w celu zbudowania w branży świadomości konieczności zmian, które wymuszają na nas rozwój technologii oraz zmiany stylu życia naszych klientów. Hasło Ochrona 2025 jest wspierane przez branżowe organizacje takie jak PIO, PZPO czy PISA. W ramach programu Ochrona 2025 będą inicjowane prace mające na celu wypracowanie wytycznych, standardów oraz procedur pozwalających na poprawę jakości usług ochrony.