Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Systemy transmisji alarmu (nadajniki) » Nadajniki pracujące w chmurze na międzynarodowych targach IFSEC w Londynie

Nadajniki pracujące w chmurze na międzynarodowych targach IFSEC w Londynie

Za nami kolejne targi security IFSEC w Londynie. Jednym z przykładów zmian zachodzących w usługach monitorowania alarmów były nadajniki pracujące  w chmurze. Nowe podejście do systemów transmisji alarmu prezentowało kilku producentów nadajników z UK oraz Europy. W proponowanych rozwiązaniach widać silne wpływy trendu Connected Home.

Nadajniki alarmowe pracujące w chmurze

Nowe podejście do systemów transmisji alarmu nastawione jest na skrócenie czasu instalacji nadajników oraz uproszczenie zarządzania nimi. Nadajniki alarmowe po podłączeniu do prądu automatycznie łączą się z serwerami komunikacyjnymi pracującymi w chmurze. Tam przypisywana jest im odpowiednia konfiguracja pozwalająca na przekazywanie zdarzeń alarmowych do współpracującej firmy monitorującej sygnały alarmowe. W ten sposób producenci nadajników alarmowych stają się dostawcami usług polegających na hostingu sygnałów alarmowych.

Usługi hostingu sygnałów alarmowych

Stosowanie nadajników pracujących w chmurze oznacza krótszy czas instalacji dla montera oraz krótszy czas uruchomienia usługi dla firmy świadczącej usługi monitorowania alarmów. Dodatkowo przypisanie nadajnika do firmy monitorującej alarmy uniemożliwia jego nieautoryzowane przepięcie do firmy konkurencyjnej.

Usprawnienie jest możliwe dzięki temu, że każda współpracująca firma ma w chmurze swój indywidualny profil z zdefiniowanymi parametrami konfiguracji nadajników alarmowych. Personalizacja ustawień nadajników alarmowych odbywa się automatycznie podczas pierwszego logowania do odbiorników alarmowych pracujących w chmurze. Identyfikacja nadajników odbywa się na podstawie indywidualnych numerów seryjnych urządzeń.

Nadajniki pracujące w chmurze
IFSEC International – nadajniki pracujące w chmurze

Targi IFSEC w Londynie

Targi Ifsec International odbywają się co roku w Angli. Są to jedne z największych targów rozwiązań security w Europie. W trakcie ostatniej edycji zarejestrowanych było ponad 120 wystawców, a targi odwiedziło ok 30 tysięcy osób. Wśród zwiedzających 56% stanowili użytkownicy rozwiązań, 23% instalatorzy i integratorzy oraz 19% producenci i dystrybutorzy.

Targi są świetnym miejscem spotkania producentów użytkowanych systemów bezpieczeństwa, miejscem spotkań najlepszych ekspertów z branży oraz sposobem na zrozumienie w którym kierunku rozwija się branża.