Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Aktualności » Zdalny nadzór wizyjny – nasz artykuł w „Zabezpieczeniach”

Zdalny nadzór wizyjny – nasz artykuł w „Zabezpieczeniach”

W grudniowym numerze czasopisma Zabezpieczenia pojawił się nasz nowy artykuł: „Zdalny nadzór wizyjny sposobem na obniżenie kosztów ochrony„. Artykuł omawia różne rodzaje usług określanych wspólnie mianem zdalnego monitoringu wizyjnego, opisuje stosowane rozwiązania techniczne i wyjaśnia różnice cenowe omawianych usług.

Redakcja czasopisma Zabezpieczenia

Zabezpieczenia są jednym z najbardziej rozpoznawalnych czasopism na rynku technicznej ochrony mienia. Czasopismo powstało w 1998 roku i od samego początku dystrybuowane było bezpłatnie. Zabezpieczenia docierają do kilku tysięcy czytelników w wersji papierowej. Od 2007 roku czasopismo jest też publikowane w wersji online na stronie www.zabezpieczenia.com.pl. Przedstawiciel naszej firmy Daniel Kamiński jest redaktorem Zabezpieczeń od początku istnienia czasopisma.

Co to jest zdalny nadzór wizyjny
Zdalny nadzór wizyjny – czym jest i na czmy polega?

Co to jest zdalny nadzór wizyjny?

W artykule omawiane są usługi zdalnego nadzoru wizyjnego, które są oferowane w celu zoptymalizowania kosztu usług związanych z ochroną fizyczną. Głównym założeniem takiego rozwiązania jest instalacja kamer w chronionych obiektach i przeniesienie pracowników ochrony z obiektu do zdalnego centrum monitorowania.

Artykuł wyjaśnia, że zdalny nadzór wizyjny może być realizowany na kilka sposobów. Najczęściej operatorzy przebywający w centrum monitorowania obserwują w sposób ciągły chroniony obiekt za pomocą kamer. Aby obniżyć koszty usługi, bardzo często konieczne jest zwiększenie liczby obsługiwanych kamer, co osiąga się, obserwując na zmianę obrazy z kamer znajdujących się w różnych obiektach. Dzięki takiemu podejściu usługa może być oferowana za ok. 200 zł od kamery miesięcznie. Takie podejści powoduje, że zdalna ochrona obiektu kosztuje kilka razy mniej niż pojedynczy posterunek.

Artykuł omawia również inny sposób nadzoru wizyjnego, są nim okresowe patrole wizyjne. Usługa polega na okresowym łączeniu się z chronionym obiektem i wzrokowym sprawdzeniu za pomocą kamer, jaka sytuacja w nim panuje. Operator łączy się z obiektem co kilka godzin i obserwuje obrazy z każdej kamery po 15 sekund.

Autor wskazuje, że optymalnym ze względu na koszt rozwiązaniem jest łączenie weryfikacji wizyjnej z okresowymi patrolami wizyjnymi. Uzyskuje się dzięki niemu reakcję na alarm oraz uruchamia prewencyjne połączenia mające na celu wykrycie anomalii w nadzorowanym obiekcie.

Cały artykuł można znaleźć pod tym linkiem.